Doğa Okulu: Sıcacık bir dost çayı

Uçak  biletimi  alıyorum  nereye mi? Van’a!

Tanrım  ilk  defa Ankara’dan  öteye  uçuyorum. Çok heyacanlıyım. Doğa Okulu  sayesinde yıllardır gitmek istediğim yerde olucam. Herseyin güzel  geçeceğini hissediyorum. Çünkü  ilk Doğa Okulu 2’nin buluşması Datça’da yapılmıştı  ve doğrusu tadı  damağımdaydı!! Dostunun kendi eliyle verdiği çay gibi, o çayla içtiğin tereyağlı köy  ekmeği  gibi!

Böyle  heyecanlıydım  işte  ikinci  ayağına katılırken… Öyleydi  işte  Doğa Okulu… Öyle  bir lezzeti  vardı…  Sanki  samimiyetin lezzeti! Yıldıray’ın gözlerinde hep  ‘’Yaa acaba birşey öğrenebiliyorlar mının, dur öğretirken eğlendirmeyi de unutmayayımın’’ tatlı bir heyacanı vardı. Bendeniz   projenin  mimarıyım, hocayım bilmemleyim havaları nerde? Biz o  havalara alışıktık  halbuki! Kasıntı, sıkıntı  belki  onlarca eğitim almıştık! Yıldıray  hoca  ve  Damla, Lale, Ferhat, Bahtiyar Hoca!  Hem hepsi  çok  zeki,  hem yaratıcı  ve hem de  fırlamaydılar!! Datça, Van, Kastamonu… Hem gezerken, hem onca bilgiyi edinirken hem de uygulamalı dramalarla olayları sanki  yaşarken ‘’’Vayyy  dedim insan isterse ne  kadar  faydalı bir işi kotarabiliyor!’’ Hem de ‘’bakın bakın ben ne yapıyorum!”un altını  çizmeden, sıcacık dost çayları dağıtır  gibi yapabiliyor!

Yıllar  geçmiş…  Galiba 6  yıl! Ve galiba kimseyi yüzyüze görmedim! Ama zamanın geçtiğini çok hissetmiyorum. Face’de görüşüyoruz… Bazen  tatlı tatlı  anıyoruz o günleri gülüşüyoruz..

Handaaan! Van’daki  yöresel  ev yemekleri  yapan lokantanın adı  neydi? Gene unuttum!!

Muraaat! Datça’dan  arayıp ‘’ Heee, heee… Ben neredeyim bil bakalım?’’ deyip  beni sinir  etme lütfen!!

Melihhh!  Biz  lavuk mu, yavuk mu neydik abi?

Turan, Abdullah!  Vallahii gelicem  bi gün Urfa’ya!

Bir daha bu kadar samimiyetle planlanmış ve kotarılmış bir başka eğitim projesine denk gelir miyim? Yine öyle heyecanlanarak alabilir miyim uçak  biletini?

Bir cümle var  kimindi  hatırlamıyorum  şöyle diyor: “Bazı insanlar büyüklüğünü geldikleri yerden alır, bazı insanlar ise geldikleri  yere  büyüklüğünü  verir’’.

Yok mu Yıldıray hocam yeni bir eğitim planı?

Seve seve heryere! 🙂

11Temmuz2012

Gözde Özelce

İletişim için: gozdeozelce(at)gmail.com

Fotoğraflar: Yıldıray Lise ve Damla Akyıldız

Doğa Okulu: Sıcacık bir dost çayı” üzerine bir yorum

  1. o kadar vakit geçti mi yahu..öyle bir lezzet bırakmışki o çay dimağımızda şekeri ayarında. organize eden katılan emeği geçen herkese ve bu keyfi sıcak tutmamızı sağlayan yıldıraya çook teşekkürler..
    öyle güzel anlatmışsınki gözdecim, ne diyim çay verenlerin çok olsun….
    bu arada KESREVAN restoranın adı:))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s