ÖYKÜM

1974 yılında Çorlu’da doğdum. Çocukluk yıllarımı Tekirdağ Marmaraereğlisi, gençlik yıllarımı ise İstanbul Bayrampaşa’da geçirdim. 1992’den beri Ankara’dayım. ODTÜ Biyoloji Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Yüksek lisans döneminde araştırma görevlisi olarak çalıştım.

2001 yılından itibaren sırasıyla Doğal Hayatı Koruma Derneği, Doğal Hayatı Koruma Vakfı ve Doğa Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında görev aldım. 2008 -2012 döneminde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Ofisi’nde “Orman Koruma Alanları Yönetiminin Güçlendirilmesi Projesi” yönetici yardımcısı olarak çalıştım. 2012 – 2014 yılları arasında Ortadoğu Ormancılık Proje Etüt ve Müşavirlik Tic. A.Ş.’de ortak ve Genel Müdür olarak çalıştım. 2014 yılı sonlarından itibaren Doğa Koruma Merkezi’nde Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladım.

Yağmur, yürümek, mavi renk ve erguvan ağaçları en sevdiğim şeyler arasındadır. Küçük Prens kitabını okumak ve biriktirmek ise bir başka güzel. Bu kitabın dünyadaki tüm dil ve lehçelerdeki versiyonlarını ve de Türkçe’deki tüm farklı basımlarını biriktiriyorum. Bu koleksiyon dostlarımın katkısıyla her geçen gün büyüyor.

Başka ne var? Blogum (öykü, şiir ve seyahat yazılarım), film seyretmek, dünyanın farklı kültürlerine ait müzikleri dinlemek, doğal alanları ve farklı kültürleri tanımak için gezmek…

 

Neden karalamalar?

Dağlarca ustayı okuyorum ilk yayınladığı mısralardan

en son söylediklerine dek…

Gördüm ki bir engin deniz içinde

İlham gelince dökülen birkaç mısram

Tek bir damlacıkmış…

Ustalar önünde saygıyla eğilip

sadece “karalamalar” diyorum artık yazdıklarıma

İçten gelen bazı duyguların dile geldiği karalamalar…

11 Ağustos 2010

İletişim için: yildiraylise(at)yahoo(dot)com

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s